Pedagojik Formasyon Sonuçları Halen Açıklanmadı

Yayınlanma Tarihi: 22.12.13

2013-2014 yılı için yapılan Pedagojik Formasyon başvurularının sonuçları YÖK tarafından henüz açıklanmadı. Sonuçların henüz açıklanmamış olması bir yana, ne zaman açıklanacağı bile duyurulmuş değil.

Adaylar Dört Gözle Sonuçların Açıklanmasını Bekliyor

Pedagojik Formasyon için başvurusunu yapmış binlerce üniversite mezunu, geleceğin öğretmen adayları sonuçların açıklanmasını dört gözle beklerken, YÖK’ten de konuyla ilgili bir açıklama istiyorlar. Fakat ne YÖK ne de ÖSYM konu ile ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmış değil. Bu da binlerce adayın daha fazla stres altına girmesine sebep oluyor.

KPSS Durumu Ayrı Bir Merak Konusu

Eğitimin KPSS’den önce tamamlanacağı söylentileri yavaş yavaş kesinleşmeye başlarken adayları düşündüren başka bir nokta daha var. KPSS’ye az bir süre kalmışken, pedagojik formasyon eğitimi ile beraber aynı zamanda KPSS’ye hazırlanacak olan adaylar başvuru sonuçlarının açıklanmasını daha bir heyecanlı bekliyorlar. Çünkü programa yerleşme hakkı kazanamazlarsa KPSS’ye de girmeleri anlamsız olacak ve dolayısıyla KPSS’ye hazırlanma gereksinimi duymayacaklar.

Bu durumdan dolayı adaylar yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla KPSS hazırlarına başlayıp başlamamalarına karar verebilecekleri günü iple çekiyorlar.

Takipte Kalın

Pedagojik Formasyon sonuçlarının açıklaması ile ilgili YÖK ya da ÖSYM tarafından yapılacak duyurulardan anında haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,


2 Yorum »

  1. benim duyduğuma göre yılbaşından sonra açıklanacakmış. ama doğru mu bilmiyorum.

    Gönderen : salih kapusuz — 22/12/2013 @ 07:48

  2. ben de yılbaşından sonra duydum. ay yeter artık sonuçları beklemekten kafayı yicez yaa. açıklicaksanız açıklayın artık da kurtulalım şu stresten!!!!

    Gönderen : merviş — 22/12/2013 @ 07:50

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum Yapın