Pedagojik Formasyon’a Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Pedagojik Formasyon sonuçları açıklandı ve isminizi kazananlar listesinde gördüyseniz sizleri yeni bir telaş saracak.. Pedagojik Formasyon programına kayıt için gerekli evrakların toplanma aşaması.

Peki Pedagojik Formasyon programına kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylardan ne gibi belgeler isteniyor? İşte o istenen belgelerin tam listesi:

a. Dilekçe

b. Onaylı Mezuniyet Belgesi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir.)

c. Onaylı Lisans Not Transkripti

d. Onaylı Nüfus Cüzdan Fotokopisi

e. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

İstenen belgeler bu kadar. Hepinize hayırlı olsun.

Belgeler ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizlere ve diğer pedagojik formasyon eğitimi almaya hak kazanmış arkadaşlara iletebilirsiniz.

Son Yorumlar
 1. ayten

  ay bi açıklansın adımızı görelim de evrakları bi şekilde hallederiz

 2. admin

  İnşallah hepinize nasip olur arkadaşlar. :)

 3. simay

  Onayli nufus cuzdan fotokopisini nerden alabiliriz arkadaslar?

 4. my_aloneworld

  biz formasyon ücretini iki taksid halındemı ödeyeceğiz. bilgi verirseniz sevinirim.

  • Editör

   “Öğrenim ücreti, öğrenci tarafından iki eşit taksitte ödenir. İlk taksit kayıt sırasında,
   ikinci taksit ise ikinci yarıyılın başında ödenir. ” Kılavuzdaki açıklama bu şekilde.

   • Anonim

    Merhaba, üniversite lerden bir tanesi kayıt yaptırmak isteyenlerden faxla dilekçe gondermemizi istiyor.O nasıl olucak?

 5. nagihan

  peki dilekçe derken neyi kastediyorsunuz ? bu istenen evraklar her üniversiteye göre değişiyor mu ?

  • Editör

   Kazandığınız üniversitenin duyurularını takip ediniz. Muhtemelen kayıt sırasında üniversiteden alacaksınız dilekçeyi ve gerekli bölümleri doldurup, imzalayıp, kayıt sırasında istenen evrakları tamamlayıp gerekli birime teslim edeceksiniz.

 6. m.emin oçar

  formasyon kayıtları için illa kendimizin gitmesi mi gerekiyor bir arkadaşa yaptıramaz mıyız veya başka bir yol var mı?

 7. ekrem

  Merhaba,

  Onaylı belge nedir? İlla bi dünya para verip noter onayı mı gerekiyor? Orjinal belgelerle gidersek onlar onayıyor mu acaba? Hiç kayda giden oldu mu?

  • Editör

   Resmi bir onayın bulunması demek. Eğer üniversiteniz kayıt için gerekli belgelerde noter onaylı şeklinde belirtilmemişse onaylı nüfus cüzdanı fotokopisini muhtarlıktan da alabilirsiniz. Bazı üniversiteler belgeleri kayıt esnasında kendileri de onaylayabiliyor.

   • ekrem

    Merhaba,

    Öncelikle teşekkürler, işte bazı üniversitelerin onaylaması bazılarının illa noter istemesi çok saçma bi durum, hepsi aynı ülkenin üniversitesi sonuçta, ayrıca yök duyurusunda dipoma veya onaylı mezuniyet belgesi demiş, nüfus cuzdanı içinde aslı ile beraber fotokopisi demiş, neyse yarın uludağ üniversitesine gideceğim, kayıt deneyimlerimi buraya yazarım yine :)

 8. nda

  Ben anadolu universitesi aöf sosyoloji son sinıf okuyorum rehberlik ogrtmenligi formasyonu almak istiyorum sakarya universitesinden alabilrmiyim. Birde ales sınavina giremm gereklimi. Cevap verirseniz cok sevinirim..

 9. nda

  Cevabinizi bekliyorum lutfen .

 10. Zehra

  Merhaba formasyon ıcın kayıt tarihleri ne zaman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>